Menu Zamknij

Stowarzyszenie „Razem z Czwórką” przy SOSW nr 4 w Krakowie to organizacja NON-PROFIT. 

Działamy na rzecz dzieci i młodzieży z głębszą i głęboką  niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami sprzężonymi. Naszym celem jest pozyskiwanie funduszy na różnorodne formy terapii wspierających i stymulujących ich rozwój (np. arteterapię, hipoterapię, teatroterapię, komunikację alternatywną oraz wspomagającą) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie oraz w Filii nr 1.

Finansujemy wyjazdy terapeutyczne, dzięki którym nasi Podopieczni zdobywają nowe doświadczenia poznawcze, a także społeczne. Wyposażamy placówkę w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, który ułatwia i uatrakcyjnia zdobywanie wiedzy. Poprzez naszą działalność umożliwiamy naszym Podopiecznym pełniejsze funkcjonowanie we wszystkich sferach życia, nawet w tych pozornie dla nich niedostępnych – przez to przeciwdziałamy ich wykluczeniu społecznemu.

Od 12 lat prowadzimy aktywną działalność lokalną na terenie Krakowa organizując kiermasze, zbiórki zakrętek, zbiórki publiczne, pozyskując fundusze z 1% itp. W nasze działania włączają członkowie Stowarzyszenia, wolontariusze, nauczyciele, rodzice Uczniów. W naszych akcjach biorą udział różne placówki oświatowe, osoby fizyczne, firmy prywatne oraz przedsiębiorstwa.