Menu Zamknij

Projekt “Sala doświadczania świata”

Projekt został zakończony w 2015 roku. Dzięki pozyskanym funduszom SOSW nr 4 w Krakowie zyskało miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Jest to sala wyposażona w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem terapii, jest doświadczenie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie, relaks i wyciszenie. Realizowane jest to dzieki odpowiednio dobranej muzyce, grze świateł, przyjemnym zapachom czy elementom dotykowym. Zajęcia w Sali Doświadczania Świata rozwijają spostrzegawczość i kreatywność,łagodzą stres i wprawiają w dobry nastrój. 
Nasze starania wsparła Firma Sabre Holdings. Przeznaczyliśmy na ten cel również środki pozyskane z 1% oraz kiermaszy i zbiórek.

Projekt “Sala do zajęć terapii integracji sensorycznej”

Jesienią 2016 roku został ukończony projekt mający na celu utworzenie sali SI w SOSW nr 4 w Krakowie. Jest to bardzo dobrze wyposażona pracownia, w której dzieci i młodzież poddawane są terapii integracji sensorycznej. Zajęcia mają na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zmysłów, odbioru bodźców z otoczenia i właściwych reakcji na nie. 
Życzymy powodzenia w terapii. 

Bardzo dziękujemy za wsparcie firmie Sabre Polska Sp. Z o.o.